Inauguracja dwuletniej ogólnoeuropejskiej kampanii „Stres w pracy? Nie, dziękuję!”

Dnia 7 kwietnia 2014 roku w Brukseli Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) zainicjowała dwuletnią ogólnoeuropejską kampanię: „Stres w pracy? Nie, dziękuję!”.

Czytaj więcej...

Stres w pracy? Nie, dziękuję! – nowa kampania Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy

Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy EU-OSHA rozpoczęła realizację dwuletniej ogólnoeuropejskiej kampanii „Stres w pracy? Nie, dziękuję!”. Głównym celem kampanii jest zwiększenie wiedzy na temat stresu i zagrożeń psychospołecznych w miejscu pracy oraz zachęcenie pracodawców, kierowników oraz pracowników i ich przedstawicieli do prowadzenia współpracy w zakresie zarządzania tymi zagrożeniami.

Czytaj więcej...

Sprawy dotyczące mobbingu w polskich sądach

Od 2004 roku obowiązują w Kodeksie pracy zapisy dotyczące mobbingu. Statystyki przekazują jednak bardzo niekorzystny dla pracownika obraz: szansa na wygranie takiej sprawy przed polskim sądem kształtuje się na poziomie kilku procent. Co więcej: z roku na rok odsetek wygranych spraw spada.

Czytaj więcej...

Przeżywasz stres? Zagraj na smartfonie

Zestresowany posiadacz smartfona, który przez 25 minut będzie grał na specjalnie zaprojektowanej aplikacji, znacząco zredukuje lęk  i odniesie wymierne korzyści dla swojego zdrowia psychicznego - wynika z badan opublikowanych w naukowym piśmie Clinical Psychological Science.

Czytaj więcej...

Psychoterapeuci o stresie w pracy

Problem stresu w pracy i wypalenia zawodowego nie jest obcy psychoterapeutom, do których we pierwszej kolejności przychodzą osoby dotknięte tym zjawiskiem. Psychoterapeuta zawsze koncentruje się w swojej pracy na konkretnym przypadku, niemniej można pokusić się o sformułowanie pewnych generalnych sugestii dotyczących indywidualnego sposobu radzenia sobie ze stresem związanym z pracą.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 12

Partnerzy projektu:

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Początek strony