Pracownik angielskiego banku popełnił samobójstwo z powodu nadmiernego zestresowania pracą!

46-letni pracownik londyńskiego banku Nico Lambrechts popełnił samobójstwo skacząc z okna restauracji w londyńskim City - poinformował London Evening Stadard. Osierocił żonę i trójkę dzieci. Zdaniem badających ten przypadek, samobójstwo było spowodowane niebywałym obciążeniem, jakiego doznawał pracownik w swojej nowej pracy.

Nico Lambrechts zmienił pracę w lipcu ubiegłego roku. Z jego rozmów z żoną wynikało, że znajdował się pod ogromną presją w swojej nowej pracy do tego stopnia, iż nie mógł już tego znieść. Nieco wcześniej przeżywał duże obciążenie spowodowane przejściem z dużego banku Merrill Lynch do mniejszej firmy. I chociaż rozpoczął swoją nową pracę z wielkim entuzjazmem, zaczął się obawiać, że będzie musiał wrócić do RPA, skąd wcześniej przyjechał do Wielkiej Brytanii. Kolega, który spotkał go w feralnym dniu, twierdzi, iż Nico Lambrechts nie wyglądał na załamanego i nie sprawiał wrażenia, że zamierza pozbawić się życia.

Jednak lekarz sądowy Roy Palmer wykluczył wypadek i uznał, że pracownik bankowy odebrał sobie życie z powodu bardzo silnego stresu spowodowanego różnymi uwarunkowaniami, które pojawiły się w jego nowej pracy.

Partnerzy projektu:

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Początek strony