Nauczycielka pozywa szkołę za stres w pracy z dziećmi

Jak informuje Rzeczpospolita za agencją PAP, emerytowana nauczycielka z Ohio pozwała władze szkolne za dyskryminację ze względu na zdiagnozowany u niej lęk przed dziećmi.

61-letnia Maria Waltherr-Willard od 1976 roku uczyła hiszpańskiego i francuskiego nastolatków. Gdy sprzeciwiła się likwidacji zajęć z języka francuskiego i zastąpieniu ich kursem internetowym, władze szkolne w Mariemont, na przedmieściu Cincinnati, w odwecie skierowały ją w 2009 roku do innej placówki, gdzie miała zajmować się uczniami o kilka lat młodszymi.

Kontakt z dziećmi powodował u niej nadciśnienie i ogólny niepokój, a jej fobia została potwierdzona przez psychiatrów. Choć odnosiła sukcesy dydaktyczne, kontakt z dziećmi sprawiał, że utrzymywało się u niej wysokie ciśnienie, grożąc nawet udarem mózgu.

Waltherr-Willard złożyła wniosek o oddelegowanie jej z powrotem do nauczania nastolatków w liceum w roku szkolnym 2010-2011, ale władze odmówiły, zmuszając nauczycielkę do przejścia na wcześniejszą emeryturę w wieku 59 lat. Kobieta twierdzi, że wcześniej przełożeni ze zrozumieniem podchodzili do jej kłopotów zdrowotnych.

Nie podano kwoty, jakiej domaga się poszkodowana.

Partnerzy projektu:

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Początek strony