Jak sobie radzą ze stresem amerykańscy inwestorzy?

Najczęściej stosowaną metodą rozładowania stresu w pracy, który dopada amerykańskich czytelników portalu CFA Institute – stowarzyszenia skupiającego profesjonalnych inwestorów – jest uprawianie ćwiczeń fizycznych. Taką opcje wskazało 54% ankietowanych.

Chartered Financial Analyst – CFA Institute skupia od 1962 roku blisko 100 tysięcy doradców inwestycyjnych na całym świecie. Na swoim portalu internetowym zamieściło ankietę skierowana do użytkowników portalu z pytaniem „Jak sobie radzisz z codziennym stresem w pracy?”

W ankiecie wzięło udział 940 czytelników z całego świata. Najczęściej (54% odpowiedzi) wybieraną opcja są ćwiczenia fizyczne, takie jak bieganie, uprawianie sportu, spacery lub joga.

17% ankietowanych woli relaks psychiczny: surfowanie po Internecie, słuchanie muzyki, czytanie książek, oglądanie filmów. Alkohol lub papieros jako skuteczny odstresowywacz wybiera 10% inwestorów biorących udział w ankiecie. Tyle samo respondentów relaksuje się spędzając czas z rodziną lub przyjaciółmi.

Tylko 6% inwestorów skupia się na modlitwie lub cichej medytacji, by poradzić sobie z – jak nazywa to zjawisko redakcja portalu cfainstitute.org – „globalną epidemią XXI wieku”.

Źródło: http://blogs.cfainstitute.org/investor/2014/02/21/poll-how-do-you-manage-day-to-day-work-related-stress/

Partnerzy projektu:

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Początek strony