Badania przeprowadzane wśród pracowników pozwolą stworzyć narzędzie diagnozujące zagrożenia psychospołeczne

NSZZ „Solidarność” w partnerstwie z Instytutem Medycyny Pracy w Łodzi w ramach projektu unijnego prowadzi na terenie zakładów pracy anonimowe badania wśród pracowników każdego szczebla związanych z produkcją. Badania te w formie wywiadów przeprowadzają specjalnie zaangażowane w tym celu profesjonalne firmy: Inny Format sp. z o.o., Wołkiewicz - realizacja badań marketingowych i społecznych oraz Pracownia Badawczo-Szkoleniowa MiraBo.

Celem tych badań jest stworzenie powszechnie dostępnego narzędzia umożliwiającego pracownikom i pracodawcom samodzielne przeprowadzenie badania dot. występowania zagrożeń psychospołecznych w firmie. Narzędzie to umożliwi diagnozowanie i monitorowanie ryzyka psychospołecznego w powiązaniu z szacowaniem kosztów ryzyka ze wskaźnikami takimi jak: absencja, zaangażowanie czy intencja zmiany pracy.

Badania na terenie przedsiębiorstwa będą przeprowadzane przez ankieterów. Planuje się pozyskanie maksimum 45 ankiet z firmy, a przewidywany czas na wypełnienie całej ankiety nie powinien przekraczać kilkunastu minut.

Planuje się docelowo przeprowadzenie ankiet wśród 6750 pracownic i pracowników z 15 branż.

Koordynatotrami badań są: Mirosława Kaniszewska oraz Bożena Snuzik z Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, tel. (58) 308 42 79, 308 44 70, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy projektu:

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Początek strony