EY wdraża nowatorski program poprawy samopoczucia u pracowników

EY (Ernst & Young) – światowy lider w zakresie audytu, doradztwa podatkowego i biznesowego wprowadza w swojej organizacji w Wielkiej Brytanii program poprawy dobrego samopoczucia w miejscu pracy dla swoich pracowników. Jego wyjątkowość polega na tym, że pracownicy uczą się udzielać pierwszej pomocy swoim koleżankom/kolegom, u których zauważą problemy związane z ich stanem psychicznym. W ten sposób organizacja chce stworzyć nieformalną sieć wsparcia dla pracowników borykających się z wyzwaniami związanymi m.in. ze stresem w pracy.

Niezależnie od tego EY wprowadza  różnego rodzaju inicjatywy profilaktyczne, takie jak kampanie edukacyjne, ale także działania kliniczne przeciwdziałające schorzeniom - zarówno somatycznej, jak i psychicznej natury. Wprowadzane zostaną różnego rodzaju opcje zdrowego żywienia, kontrola stanu zdrowia pracowników, dostęp do usług medycznych, a także wprowadzanie procedur pomocy dla osób przewlekle chorych.

 „Nasi ludzie to nasz biznes” - powiedział Steve Varley, prezes EY w Wielkiej Brytanii. - „Chcemy stworzyć warunki dla osobistego rozwoju każdemu z ponad 12 tysięcy naszych pracowników w całej Wielkiej Brytanii. Nie chodzi o likwidację maszyn z czekoladą czy wprowadzenie ćwiczeń w siłowni w porze lunchu, ale o zapewnienie naszym pracownikom takiego wsparcia oraz wiedzy, by mogli przejąć kontrolę nad swoim stanem fizycznym i psychicznym.”

„Poprzez nasz nowy program kładziemy duży nacisk na usunięcie swoistego piętna z problemów psychicznych, które są często traktowane jako ostatnie tabu w miejscu pracy” - dodał Steve Wilkinson, partner zarządzający EY w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Wprowadzony w EY program zyskał poparcie brytyjskiego ministra zdrowia, który zauważył, że szkody natury psychicznej kosztują przedsiębiorstwa w Wielkiej Brytanii 8.4 mld funtów z powodu zwolnień lekarskich oraz dalsze 15.1 mld funtów w stratach związanych ze spadkiem wydajności pracy.

Źródło:  http://www.employeebenefits.co.uk/

Partnerzy projektu:

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Początek strony